Plastové a hliníkové okná

Okná sú bránou do duše Vášho domova, preto by ste určite nemali podceňovať ich výber. Či už Vás chránia pred prírodnými živlami alebo pred zvedavými pohľadmi susedov, mali by sme si na výbere svojich okien dať naozaj záležať. Kým v minulosti prevládali hlavne drevené okná, v súčasnosti zažívajú renesanciu práve plastové okná, ktoré už nie sú v dnešnej dobe ničím výnimočným. Môžeme ich vidieť už v každej domácnosti, na obchodných domoch, priemyselných budovách, úradoch, jedným slovom skoro všade.

Medzi najznámejších výrobcov plastových okien patrí značka Salamander, ktorá je známa hlavne dvoma produktami a to oknami Salamander Streamline a Salamander Bluevolution. Pre okná tejto značky je typická biela farba a hladký povrch, čo vytvára veľmi elegantný estetický dojem. Konkrétne Salamander Streamline Vám zabezpečí maximálnu stabilitu okna a bezpečnosť, hlavne keď máte doma malé deti. Nemusíte sa báť ani toho, že by Vám v zime bola zima alebo Vás vyrušil nejaký hluk zvonku, pretože tieto okná nedávajú úniku tepla a hluku žiadnu šancu.

Okná Salamander Bluevolution sa využívajú hlavne pre nízkoenergetické domy a pasívne domy, kde je nižšia spotreba energie ako pri klasických domoch. Dôvodom, prečo sa využívajú hlavne pre tieto domy, je ich maximálna tepelná izolácia, ktorá prispieva k nižšej spotrebe vykurovania, čo je výhodou hlavne pre životné prostredie. Nie nadarmo sa tomuto typu okien hovorí aj plastové okno budúcnosti. Nesmieme zabudnúť ani na značku Ekosun, ktorá ponúka rovnako kvalitné služby ako Salamander. Rozdielom oproti tejto značke je to, že okná značky Ekosun sa odporúčajú s trojsklom a majú výrazne belšiu farbu ako iné profily okien. V neposlednom rade treba spomenúť aj značku Aluplast, pre ktorú je typická séria s tesnením uprostred. Vyznačujú sa aj harmonickými a čistými tvarmi, čo dáva týmto oknám moderný dizajn.

Okrem plastových okien máte na výber aj hliníkové okná, ktoré sa v súčasnosti vyznačujú vysokou kvalitou. Tieto okná sa vyrábajú z hliníkovej zliatiny, ktorá sa vyznačuje nízkou hmotnosťou, má výbornú tepelnú vodivosť a tvárnosť. Využívajú sa hlavne pre nízkoenergetické a pasívne domy. Tieto okná majú špeciálnu konštrukciu proti vlámaniu, čiže pri týchto oknách sa nemusíte báť a v noci môžete pokojne spať. Hliníkové okná spravia z Vašich domovov raj pre oči. V prípade záujmu o informacie o profiloch alebo cenových ponuk nevahajte nás kontaktovať.

Boxy / PLASTOVÉ A HLINÍKOVÉ OKNÁ
Boxy / PLASTOVÉ A HLINÍKOVÉ OKNÁ
Boxy / PLASTOVÉ A HLINÍKOVÉ OKNÁ
Boxy / PLASTOVÉ A HLINÍKOVÉ OKNÁ
Boxy / PLASTOVÉ A HLINÍKOVÉ OKNÁ