Napísali o nás

Napísali o nás v zariadim.sk

02.04.2015 10:22

"Chystáte sa renovovať kúpeľňu, prerábať bytové jadro, alebo kompletne pretvoriť vzhľad bytu? Jednou zo zásadných otázok je, či zvoliť stavbu na kľúč, alebo povolať čatu majstrov. Každá minca má dve strany, ale prerábky na kľúč zatiaľ vyhrávajú minimálne na body. Dnes sme sa s Stanislavom Protušom,  majiteľom PST Interiér, s. r. o., z Námestova rozprávali o výhodách stavieb na  kľúč.


Plusy a mínusy

Kamarát, známy, sused, alebo svokor vedia vždy spraviť prerábku lacnejšie ako stavebná firma. Ešte pretrvávajú zvyky, že sa stavalo a prerábalo prakticky svojpomocne, no nie vždy sa to oplatí. Na Slovensku existuje mnoho remeselníkov a kvalitných pracovníkov, no kamarát je vždy len kamarát a často si kompenzujeme ušetrené financie vyplytvanými nervami. Známy nemá problém od rozrobenej práce odísť za zákazkou do Nemecka, alebo spraviť niečo len preto, že už to malo byť hotové dávno. Časový sklz je nepríjemný ak v byte bývate, alebo sa už chcete nasťahovať a to nie je všetko.


Prvoradá je zodpovednosť

Stavbu bez papiera a bez záruky ešte nejako prežijete, kým všetko funguje, no čo ak nie? „Pri stavbe, kde si klient skladá remeselníkov sám prakticky neexistuje zodpovednosť za dielo. Každý si spraví svoju časť práce, ale bez ohľadu a na potreby niekoho, kto pracuje pred ním, alebo po ňom,“ vysvetľuje Stanislav Protuš, ktorý vždy berie zodpovednosť za stavbu ako celok.

Všetko v čas

Niekto mešká, prepasie termín, alebo vôbec nepríde a stavba sa naťahuje aj predražuje. S tým sa určite nestretnete, ak využijete služby na kľúč. „Stavba prebieha kontinuálne. Bez prestávok. Všetci sme dobre organizovaní, vieme pracovať aj súčasne a čas na dokončenie diela sa niekoľkonásobne znižuje. Tým, že odovzdávame komplexné dielo, na realizáciu sa aj komplexne pozeráme. Nehrozí preto, že by niektorá súčasť našej práce nebola prvotriedna,“  hovorí  Stanislav Protuš  z PST Interiér.


Záruky na všetko

Výhodou stavieb na kľúč je záruka na prácu aj komponenty. Tie, ako hovorí Stanislav Protuš  z PST Interiér, si rovnako nemusíte zaobstarávať sami. Všetky potrebné materiály si vyberiete, stavebná firma ich nakúpi, dovezie a použije. Záruka na dielo je skvelá vec, pretože aj pri najkvalitnejšej práci sa môžu vyskytnúť problémy. Všetky práce od výmeny zárubní až po realizáciu elektriny sú garantované odborníkmi a certifikátmi. Starosti nemáte žiadne a ako hovorí Stanislav Protuš  z PST Interiér, ostáva vám iba tešiť sa z nového diela.

Firma  PST Interiér je na trhu od roku 2001 a za ten čas získali obrovské skúsenosti v stavebníctve, hlavne v západnej Európe, ale aj rekonštrukčnými prácami zo Slovenska, Českej republiky, Poľska a Ruska. Majú za sebou viac ako 235 obložených luxusných kúpeľní v bytovom komplexe v Bruseli, cez 130 kúpeľní v ôsmich Ibis hoteloch po celom Anglicku a Škótsku a ďalšie tisícky štvorcových metrov obkladov a dlažieb v Nemecku."

zdroj: "zariadim.sk"